PŘIHLÁŠENÍ NA KURZY PROBÍHÁ ZDE

Přehled kurzů I. pololetí 2022/2022 (září 2022-leden 2023) – přehled si můžete také stáhnout ZDE

 

 KURZY PILNÉ VČELKY-CHODOV, Pošepného nám. 2022/3,  Praha 4-Chodov  I. pololetí 2022/2023

 OD    DO   Akce / kurz   Pro koho   Lektor   Počet lekcí   Cena za kurz   Cena jednorázová  kapacita
ÚTERÝ
9:00 9:45  Batolátka od 1 roku – nechodící – CHODOV  Stáňa Křelinová 18   2 250 Kč 160 Kč 8
9:00 9:45  Montessori s rodiči – CHODOV  od 1 roku  Daniela Marwan 18   2 790 Kč  180 Kč 4
9:50 10:35  Batolátka chodící – CHODOV  Stáňa Křelinová 18   2 250 Kč 160 Kč 8
10:00 12:00  Montessori bez rodičů úterý – CHODOV  cca od 2 let  Daniela Marwan 18  5 400 Kč  350 Kč 4
10:40 11:25  Batolátka chodící od 2 let – CHODOV  Stáňa Křelinová 18   2 250 Kč  160 Kč 8
11:30 12:15  Batolátka od 2,5 let – chodím a budu pomalu cvičit sám  Stáňa Křelinová 18  2 250 Kč  160 Kč 8
14:15 15:00  Cvičení s kojenci 3-7 měsíců – CHODOV  Janička Jelínková 18  2 250 Kč 160 Kč 8
15:05 15:50  Cvičení s kojenci lezoucí  – CHODOV  Jana Jelínková 18   2 250 Kč  160 Kč 8
15:55 16:40  Batolátka od 1 roku – začínám chodit – CHODOV  Janaa Jelínková 18   2 250 Kč  160 Kč 8
16:45 17:30  Batolátka od 2 let – chodím a budu pomalu cvičit sám –  Janička Jelínková 18   2 250 Kč  160 Kč 8
STŘEDA
16:00 16:45  Montessori s rodiči – CHODOV  od 1 roku  Daniela Marwan 16 2 480 Kč 180 Kč 4
ČTVRTEK
9:00 12:00  Montessori bez rodičů – CHODOV  přibližně od 2 let  Daniela Marwan 13  5 460 Kč   500 Kč 4

 

 

Obsah kurzů:

 

Cvičení pro ženy po porodu

Cvičení pro ženy po porodu vycházející ze zdravotního cvičení, z pilates a harmonizační orgánové sestavy s možností domluvit hlídání pro vaše děti našimi chůvami. Zaměříme se na podporu postupného návratu těla do kondice s respektem k aktuálnímu stavu ženy po porodu. Správné zapojení středu těla a práce s dechem pomůžou ulevit od bolesti zad. Lekce jsou vhodné pro ženy od ukončeného šestinedělí. Součástí hodiny je úvodní představení, cvičení a na závěr nás čeká zklidnění a krátká relaxace.

Cvičení pro těhotné

Hodiny cvičení pro těhotné obsahující prvky zdravotního cvičení, pilates a harmonizační orgánové sestavy s možností domluvit hlídání pro vaše starší děti.  Zaměříme se na vnímání vlastního těla a jeho aktuálních možností. Nastávající maminky si zlepší držení těla, krevní cirkulaci, zdokonalí či upraví dýchání, šetrně si posílí svaly zad, stehen, hýždí a paží, odstraní nadbytečné svalové napětí a protáhnou zkrácené a přetěžované svaly. Součástí hodiny je
úvodní představení, cvičení a na závěr nás čeká krátká relaxace.

Zdravá záda Pilates clinic method

V dnešní době mnoho z nás trpí bolestmi zad. Jednou z nejčastějších příčin je špatné držení těla, ne-správné dýchání, nefunkční břišní a přetížené či ochablé zádové svaly. Cílem kurzu je seznámit se s funkcí tzv. svalového korzetu a jeho vlivem na správné fungování našeho těla. Budeme postupně pracovat tak, aby se svalové dysbalance vyrovnaly a začaly se zapojovat ty správné svaly. Výsledkem pak je mnohem příjemnější pocit z vlastního těla a větší pohoda během denních aktivit. Během cvičení budeme používat různé druhy pomůcek – theraband, overball, magic circle, roller, různé velikosti masážních míčků. Cvičíme bez bot, nejlépe i bez ponožek. Lektor: Helena Teplíková – Instruktor Pilates Clinic Method, Certifikovaný pohybový specialista.

Cvičení s kojenci 3-5 měsíců / 5-7 měsíců

Společné cvičení pro rodiče a děti v dané věkové skupině podle metodiky Evy Kiedroňové probíhá v něžné náruči rodičů, na podložce, overballech i velkých míčích, vše za doprovodu básniček a písniček. Cvičení probíhá v souladu s psychomotorickým vývojem dítěte a je zaměřeno na všestranný rozvoj dítěte (pohybový vývoj, jemná motorika, řeč, paměť, rozumový vývoj, rovnováha, koordinace), pro maminky nácvik manipulace s miminkem a inspirace, jak aktivně trávit čas s miminkem v domácím prostředí. Společná aktivita rodiče a dítěte rozvíjí a prohlubuje jejich vzájemný vztah.

Batolátka lezoucí

Společné cvičení lezoucích dětí a rodičů. Cvičení je hravé, vyzkoušíte všechny pomůcky, které podporují lezení, stoupání a dovedou děti až k samostatné chůzi, budeme rozvíjet jemnou motoriku. V hodině nás budou doprovázet říkadla, básničky a písničky. Během kurzu si vytvoříte i první umělecký výtvor. A samozřejmě nebude chybět opičí dráha, kde děti dostatečně vyzkouší své dovednosti. Společná aktivita rodiče a dítěte rozvíjí a prohlubuje jejich vzájemný vztah.

Batolátka chodící

Společné cvičení rodičů s dětmi. Kurz je určen pro děti, které již samostatně chodí. Společně budeme cvičit, zpívat, rytmizovat, tančit, tleskat, skákat, lézt, hýbat se a ještě mnohem víc. Vyzkoušíte si všechny pomůcky, které podporují rozvoj nejen pohybový, ale i jemnou motoriku, rozumový a sociální vývoj. Děti si vytvoří svůj umělecký výtvor. Společná aktivita rodiče a dítěte rozvíjí a prohlubuje jejich vzájemný vztah.

Cvičení s prvky jógy pro děti 1,5 roku – 3 roky

Cvičení jógy dětem pomáhá lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Jóga učí harmonii. Živé děti zklidní, málo aktivní naopak povzbudí k činnosti. Naučí děti odpočívat, rozvíjí jejich fantazii.
Hodina začíná rozcvičkou, kdy protáhneme ztuhlá těla, rozproudíme krev. Pak si zahrajeme na zvířátka, budeme běhat, skotačit, protahovat, trénovat paměť. Nebudou chybět říkanky, básničky a písničky a na závěr hodiny nás bude čekat relaxace, při které si děti i dospělí poslechnou pohádku.

Malíčci (od 2 let)

Společné cvičení rodičů s dětmi od 2 let, u kterých se předpokládá, že již samostatně chodí. Společně budeme cvičit, zpívat, rytmizovat, tančit, tleskat, skákat, lézt, hýbat se a ještě mnohem víc. Vyzkoušíte si všechny pomůcky, které podporují rozvoj nejen pohybový, ale i jemnou motoriku, rozumový a sociální vývoj. Děti si vytvoří svůj umělecký výtvor, vyzkouší si společnou práci a zahrají si první skupinové hry. Společná aktivita rodiče a dítěte rozvíjí a prohlubuje jejich vzájemný vztah.

Palečci (od 2,5 let)

Společné cvičení rodičů s dětmi od 2,5 let. Kurz je určen pro děti, které již samostatně chodí. Společně budeme cvičit, zpívat, rytmizovat, tančit, tleskat, skákat, lézt, hýbat se a ještě mnohem víc. Vyzkoušíte si všechny pomůcky, které podporují rozvoj nejen pohybový, ale i jemnou motoriku, rozumový a sociální vývoj. Děti si vytvoří svůj umělecký výtvor, vyzkouší si společnou práci a zahrají si první skupinové hry. Děti budeme připravovat na samostatné cvičení. Společná aktivita rodiče a dítěte rozvíjí a prohlubuje jejich vzájemný vztah.

Montessori pro nejmenší

V tomto kurzu se děti seznamují s principy pedagogického systému Montessori. Děti pracují samostatně, dospělý má roli trpělivého průvodce a rádce. Malé děti se věnují praktickým činnostem, při kterých se rozvíjí schopnost koncentrace a jemná motorika. Získávají nové kompetence, posiluje se jejich sebevědomí, učí se volit si z různých možností a zároveň respektovat ostatní i respektovat daná pravidla.

Montessori pracovna bez rodičů

V tomto kurzu se děti již od 2 let samostatně bez přítomnosti rodičů seznamují s principy pedagogického systému Montessori. Děti pracují samostatně, dospělý má roli trpělivého průvodce a rádce. Děti se věnují praktickým činnostem, při kterých se rozvíjí schopnost koncentrace a jemná motorika. Získávají nové kompetence, posiluje se jejich sebevědomí, učí se volit si z různých možností a zároveň respektovat ostatní i respektovat daná pravidla.

Hravé a pohybové tvoření s rodiči

Určeno pro rodiče s dětmi od cca 1,5 roku. Společně si nejdříve protáhneme tělo, poté si popovídáme, přečteme nebo zazpíváme na téma, které potom přeneseme do uměleckého výtvoru. Na závěr si pohrajeme, zablbneme, zatančíme. Celá hodina bude vždy zaměřena na konkrétní téma, které se bude vztahovat k ročnímu období, tradicím, svátkům. V tvoření si vyzkoušíte všechny techniky a tvořit budeme i z přírodních materiálů. Při přízni počasí se někdy podíváme ven.

Muzicírování se zvířátky

Hudební hrátky pro děti i rodiče. Zpívání, tančení, hraní, poskakování, hýbání se,…. a to vše s nějakým zvířátkem.

Malý objevitel bez rodičů

Určeno pro děti od cca 3 let věku. S dětmi se pustíme do zkoumání světa kolem nás. Jak vzniká duha? Kde se bere déšť? Jak to vypadá ve vesmíru? Jak si vyrobit bublifuk? Jak rostou rostliny? Jak se dostane mléko do krabice? Kde tráví zvířátka zimu? Jak funguje sopka? Odpovědi na tyto a další otázky se děti dozví právě u nás. A to zábavnou hravou formou, pomocí vlastní zkušenosti, kterou získají při pokusech a experimentech.

Tanečky bez rodičů

Pro děti od cca 3 let. Tančení, rytmizace, pohyb, dovádění,…

Keramika děti

Keramický kurz pro děti, během kterého se děti naučí pracovat s hlínou i si své výrobky domalovat a dozdobit. Samozřejmostí je zajištění výpalu.

Bodyforming/problémové partie (s hlídáním dětí)

Tyto cvičební lekce Vám pomohou ke zlepšení fyzické kondice, posílíte ochablé svalstvo a zároveň během lekcí protáhnete svalstvo, které má tendenci ke zkrácení. V úvodu se společně s lektorkou zahřejete a protáhnete pomocí jednoduché krokové choreografie. Poté následuje samotné posilování ať již s vlastní vahou těla nebo s pomocí balančních pomůcek jako jsou overbally či fitbally. V průběhu cvičení je kladen důraz na správné provedení všech prvků. Závěr lekce je věnován důkladnému strečinku a relaxaci. Cvičení je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Bodystyling

Společné cvičení pro ženy, formování postavy, …..