Nová Montessori pracovna

posted in: Rodinné centrum | Comments

Otevíráme pro Vás novou Montessori pracovnu

Můžete se těšit na větší prostor, více zajímavých aktivit na výběr, spoustu nových Montessori pomůcek.

Přijďte strávit krásný a smysluplný čas s Vaším dítětem do naší Montessori pracovny. Systém Montessori je založen na důvěře v obrovský potenciál dítěte. Pokud dítě dostane ty správné podněty a bude stimulováno tzv. připraveným prostředím, rozvinou se jeho schopnosti naplno a s čirou radostí, bez nucení. Dopřejte svým dětem potěšení z objevování světa a také svobodnou volbu toho, s čím u nás budou pracovat, na jakém místě a jak dlouho si budou přát.

Naše připravené prostředí je uzpůsobeno dětem ve věku 0-3 a 3-6 let. Jednotlivé aktivity rozvíjejí jemnou motoriku, smyslové vnímání, podporují rozvoj řeči, budují základy matematického myšlení. Děti se též učí být soběstačnými – například při přípravě vlastní svačinky.

 

 • Každé druhé pondělí odpoledne navíc nabízíme tematicky zaměřené lekce Montessori, trvající 90 minut. Program je určen pro děti ve věku 3-4 roky nebo pro předškolní věk, tzn. 5-6 let (bude vypsáno). Podíváme se vždy detailněji na dané téma v rámci Montessori pedagogiky, provedeme děti základními znalostmi a dovednostmi v oblastech:
 • Dále nabízíme 3 nebo 2hodinové lekce pro děti bez rodičů. Zde si děti osvojují samostatnost, postupné odloučení od rodičů, zažívají nové podněty v rámci kolektivu svých vrstevníků, učí se spolupracovat, respektovat jeden druhého. Program je obohacen o pohybové hry a cvičení.
 • Nabízíme 45minutové lekce pro děti s rodiči. Zde můžete zažívat spolu s Vašimi dětmi radost z poznávání, pozorovat jejich chování a počínání v připraveném prostředí. Můžete zde také načerpat inspiraci pro domácí aktivity nebo se poradit s lektorkou.
 • Praktické dovednosti, jemná motorika při práci s vodou
 • Barvy a tvary, zrakové rozlišování, základy geometrie
 • Praktické dovednosti, manuální zručnost při práci v kuchyni
 • Smyslové vnímání, objevování skrze všechny lidské smysly
 • Matematika, čísla, první počítání
 • Jazyk a řeč, slovní zásoba, písmenka, první čtení, nácvik psaní
 • Vážení a měření, práce s čísly, matematické myšlení
 • Příroda kolem nás, poznatky z rostlinné i živočišné říše
 • Pojem času, jeho vnímání a měření

Montessori pracovna nabízí ideální seznámení s prostředím a pravidly práce této pedagogiky i pro ty, kdo uvažují o dalším Montessori vzdělávání pro své dítě (např. ZŠ Květňák) a zároveň nemají možnost navštěvovat Montessori školku.

 

Možnost přihlášení na jednotlivé aktivity v našem rezervačním systému (jsou vypsány jednotlivé kurzy, případně postupně jednotlivé tematicky zaměřené lekce).

 

Kdo Vás zde bude provázet?

Zuzana Brožová, máma dvou možná až příliš živých kluků (Kryštofa 6 let a Jáchyma 3 roky), která zjistila, že pohled na svět dětskýma očima jí dává mnoho. Otevírá nové obzory, přináší nová přátelství, ať už s dětmi nebo dospělými, a zkrátka poskytuje spoustu radosti.

Ačkoli vystudovala obor Český jazyk a literatura a nějaký čas se prací s texty a knihami živila, setkání s Montessori pedagogikou a poté s Pilnými včelkami ji nasměrovalo úplně jinam. Absolvovala řadu přednášek, seminářů a posléze Informativní kurz od Společnosti Montessori, o.s. a snaží se v této oblasti dál vzdělávat. Zeptejte se jí, jak se jí daří uplatňovat postupy z kurzu Respektovat a být respektován, který ji tak moc bavil a oslovil. Ale neptejte se jí, kde brát to množství trpělivosti, energie a velkého nasazení, které si dennodenně žádají naše děti, protože to sama neví ;o)

 

DSC02571 DSC02572 DSC02576